Всі види й матеріали зубних протезів

Зміст

Розмаїття надійних матеріалів та індивідуальний підхід до кожного пацієнта творять дива, повертаючи впевнену посмішку й радість від улюблених страв. Яким є сучасне протезування, які існують протези і з яких матеріалів – розповідають фахівці Healthy Dent.

Чи справді зубний протез – це щось величезне, важке й незручне? Звичайно, масивні конструкції для всіх зубів ніколи не зникнуть, однак навіть єдина коронка також називається протезом. Все про варіанти протезування в сучасній стоматології, а також про те, що таке металокераміка, акрил і естетична безметалева кераміка – вже в нашій статті.

Всі види зубних протезів

Першочергово варто сказати, що зубні протези бувають одиничними, частковими й повними. Тут все залежить від кількості зруйнованих чи втрачених зубів, які необхідно відновити.

Говорячи ж про конструкцію, протезування зубів може бути:

  • Незнімне – надійне, довговічне й ефективне не лише для заміщення природних зубів, а й для збереження здоров’я щелепи. Вони дозволяють правильно розподіляти жувальне навантаження й позитивно впливають на стан щелепної кістки. Такий протез забезпечує зручність жування, покращує дикцію та відновлює естетику зубного ряду. До незнімних протезів відносяться як одиничні коронки, так і «мости», а також повні протези у випадку адентії.
  • Знімне – досить доступне за вартістю, виконується швидко й дозволяє пацієнту самостійно доглядати за протезом, знімаючи його на ніч для відпочинку. Такий протез зуба легко очищається, надійно фіксується за допомогою металевого каркасу чи вакууму – у випадку нейлонової конструкції. Недоліком такого варіанту є його недовговічність і необхідність регулярних корекцій.
  • Комбіноване – зі знімними та незнімними конструкціями. Вони використовуються для виправлення складних дефектів зубного ряду. Це, наприклад, бюгельні протези з телескопічними коронками. Їхнім недоліком є дещо вища ціна, однак їхня зручність та естетичні характеристики роблять вартість протезів інвестицією в якість життя.
  • Тимчасове – використовується одразу після імплантації, коли штучні корені ще приживляються, або для заміщення зубів у зоні посмішки на період виготовлення постійної конструкції. Зазвичай, вони виготовляються з акрилу, є легкими, можуть бути знімними чи незнімними. Головне, що варто знати – вони потребують вчасної заміни на постійний протез, і не можуть слугувати більше кількох місяців.

Матеріали для коронок

Знімні й комбіновані протези можуть виконуватися з металу та акрилу чи литими з нейлону. Однак, найпоширеніші та більш стабільні конструкції вимагають виготовлення окремих коронок. Ті, своєю чергою, створюються із:

  • Металокераміки – міцного й надійного матеріалу, достатньо естетичного для заміщення жувальних зубів. Він добре витримує навантаження і слугує від 7 до 10 років.
  • Кераміки – найбільш естетичного матеріалу, який є найближчим за характеристиками до зубної емалі. Керамічні коронки природно відбивають світло, виглядають красиво і не відрізняються за відтінком від справжніх зубів. Сучасна керамічна коронка є міцною, адже її виготовляють із пресованого матеріалу, який послугує до 10-15 років. До того ж, безметалеві коронки ніколи не викликають алергії та не темнішають від харчових пігментів.
  • Діоксид цирконію – найновіший і найміцніший матеріал із прекрасними естетичними характеристиками. Такі коронки будуть радувати пацієнта до 20 років, тож їх вища вартість є повністю виправданою.

Тепер знаючи, які варіанти протезування може запропонувати вам стоматолог, чи варто відкладати візит до клініки та повернення краси своєї посмішки?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *