Маловідомі факти про життя та творчість Володимира Винниченка

Зміст

Володимир Винниченко – відомий український письменник, політик, громадський діяч, чий внесок у розвиток української культури та державності важко переоцінити. Його твори, сповнені глибокого психологізму та соціальної критики, здобули світове визнання. Проте, окрім відомих фактів біографії та творчості, існує багато цікавих, маловідомих деталей, які роблять образ цієї неординарної людини ще більш багатогранним.

70 років життя

70 років життя, 25 з яких – у мальовничому французькому містечку Мужен. Там знайшли свій вічний спочинок перший український прем’єр, письменник і художник – Володимир Винниченко та його кохана дружина Розалія. Після їх смерті будинок перейшов у спадок до французів, приховуючи таємниці життя цієї неординарної пари.

Світовий літературний велетень

Світовий літературний велетень, Винниченко був викреслений з української літератури за часів радянської влади. Його звинуватили у Голодоморі, позбавили права повернутися на Батьківщину, хоча він до останніх днів прагнув отримати дозвіл.

Життя на повну

Життя Винниченка було сповнене ризику та азарту. Одного разу він ледь не втопився, перепливаючи ставок на спір, а іншого – впав з коня. З раннього віку він вражав оточуючих феноменальною пам’яттю та любов’ю до книг, опанувавши читання ще в малому віці.

Доля

Доля закинула його до Єлисаветграда (тепер Кропивницький), де його батько одружився з удовою Євдокією. Від першого шлюбу у неї було троє дітей, а в 1880 році у шлюбі з Кирилом Винниченком народився Володимир.

Школа

Школа для юного Володимира стала місцем, де розкрився його талант. Вчителька, розгледівши в ньому потенціал, переконала батьків продовжити його освіту. Після школи він вступив до Єлисаветградської гімназії.

Старші класи гімназії ознаменувалися для Винниченка революційною поемою та участю в революційній організації. За це його на тиждень кинули до карцеру, а згодом і зовсім відрахували. Проте, не здавшись, він самостійно склав іспит екстерном в іншій гімназії, здобувши омріяний атестат.

Університет

Наступним кроком стала юриспруденція – навчання на юридичному факультеті Київського університету Святого Володимира (нині – КНУ ім. Тараса Шевченка). Проте доля знову підготувала йому випробування – виключення з університету.

Внесок у літературу

Згадуючи про Винниченка, не можна не визнати його геніальність у літературі. Він щиро вірив у вічність своїх творів, вважаючи себе письменником, який залишить слід в історії. Хоча не всі його твори були бездоганними, його внесок у літературу беззаперечний.

Складна людина

Водночас, Винниченко був складною людиною. Переконаний у власній геніальності, він дивився на оточуючих зверхньо, вважаючи, що володіє знаннями та істиною. Це ускладнювало його життя та стосунки з людьми.

Виниченко і Україна

Він вірив у свою геніальність не лише в літературі, а й у політиці, управлінні та людських стосунках. Ця помилка дорого коштувала Україні, адже Винниченко, як провідна політична постать, допустив багато фатальних помилок.

Щоденник

Найкращим джерелом для вивчення життя Винниченка є його щоденник. Він вів його протягом 40 років (1911-1951), щиро та безкомпромісно фіксуючи події. Наразі видано 5 томів, а ще 2 очікують на публікацію.

Життя та творчість

Життя та творчість Володимира Винниченка – це калейдоскоп злетів і падінь, геніальності та суперечливості. Він залишив по собі неоціненний літературний спадок, але його політична діяльність та особисті якості й досі викликають суперечки.

Захоплення спіритизмом

Винниченко захоплювався спіритизмом. Він брав участь у сеансах, вірив у спілкування з духами та навіть намагався сам оволодіти цією практикою.

Маляр

Крім літературного таланту, Винниченко володів даром художника. Він захоплювався живописом і графікою, залишив по собі чимало картин та ілюстрацій до власних творів.

Перекладач

Письменник володів кількома мовами і перекладав твори зарубіжних авторів українською. Зокрема, йому належать переклади творів Гюго, Мопассана, Верна та інших.

Журналіст

Він активно співпрацював з українськими періодичними виданнями, публікуючи статті, оповідання, фейлетони. Журналістика стала для нього не лише способом самовираження, але й важливим інструментом впливу на суспільство.

Драматург

П’єси Винниченка з успіхом ставилися на українських сценах, а деякі з них здобули популярність і за кордоном. Він майстерно поєднував психологічну драму з гострою соціальною проблематикою.

Колекціонер

Письменник мав захоплення збирати старовинні книги, монети, зброю. Його колекції були значними та цінними.

Життя та творчість Володимира Винниченка сповнені цікавих фактів, які розкривають його особистість з нового боку. Він був не лише талановитим письменником, але й різнобічною, неординарною людиною, яка прагнула до змін та розвитку українського суспільства.

Вивчення маловідомих деталей його біографії та творчості дає нам можливість краще зрозуміти цю історичну постать та глибше оцінити його внесок у українську культуру та державність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *