Цікаві факти про найпопулярніші туристичні міста України

Зміст

Складна політична обстановка в країні не спиняє любителів подорожей. Та навіть ті, кому поки що бракує рішучості для мандрів, вірять у перемогу й будують плани  щодо майбутніх поїздок до українських центрів туризму.

Багато актуальної інформації про туристичні регіони країни містить портал https://info-ua.net/  – на цьому ресурсі представлені слушні та корисні поради для мандрівників і не тільки. 

А пропонована стаття розповість про міста України, які відвідує найбільше гостей, факти, що можуть видатися дивними і відомі не всім.

Київ

Пік туристичного сезону в нашій столиці припадає на початок травня. Пов’язане таке явище не з тільки з потеплінням та сприятливими для мандрів погодними умовами. О цій порі в головному українському мегаполісі починається сезон цвітіння каштанів.

Квітучий каштан є одним із символів Києва. На вулицях цього міста налічується близько 2 мільйони цих дерев. Коли вони вкриваються білими свічками квітів, міські пейзажі набувають чарівності і стають величезною зоною для ефектних фотосесій.

Відвідувачам столиці варто побачити Дуб Вільгельма Крістера – він вважається найстарішим київським деревом, вік якого налічує як мінімум 6 століть. Знаходиться ця унікальна природна пам’ятка на вулиці Осиповського.

А під час поїздки столичним метрополітеном не завадить ознайомитися зі станцією «Золоті Ворота». Унікальний дизайн цієї локації, що знаходиться на глибині понад 100 метрів, дозволив їй увійти до 10 найкрасивіших станцій метро в світі.

Найвищою точкою рельєфу Києва є площа Слави – цей майдан вище рівня річки Дніпра на 200 метрів. А найвищою будівлею цього міста-мільйонника є не його новітні хмарочоси з футуристичним дизайном – насправді це зведена понад півстоліття тому телевежа заввишки 380 метрів в районі Сирець.

Що стосується багатоповерхівок, найвища з них на території України теж побудована в Києві. Знаходиться відповідний житловий комплекс висотою 168 метрів у районі Кловський узвіз.

Одеса

Ще одне улюблене українським й закордонними туристами місто, яке називають столицею гумору та відомим вітчизняним причорноморським курортом.

Не всі знають, що бруківка для його Дерибасівської та Італійської (колишньої Пушкінської) вулиць завозилася з далекого Неаполя. Одесити вважають цей будівельний матеріал частинкою історичної спадщини своєї малої батьківщини.

Одеса стала першим містом на території царської росії, до якої колись входила вона, де збудували асфальтовану дорогу, проклали каналізацію та де почала працювати медична «швидка допомога».

А найдавніший грошовий знак держави Київська Русь зберігається в одному з одеських музеїв – археологічному (це золота монета князя Володимира).

Це місто має найменший у світі майдан, названий ім’ям літературного персонажа Остапа Бендера, площа якого складає лише 5 м², та найдовший на європейському континенті балкон, що знаходиться в житловому будинку Маврокордато. Така споруда має архітектурну цінність – автором її проекту став архітектор Юрій Дмитренко.

В Одесі було відкрито перший у світі парфумований фонтан. Цей дивовижний водограй розпилює в повітря понад два десятки види ароматів по черзі, з перервами в одну годину.

Після завершення пляжного сезону на узбережжя виходять місцеві «мисливці за коштовностями». Відомо, що найуспішнішим серед них вдавалося зібрати близько 2 кг загублених відпочивальниками дорогоцінних ювелірних прикрас.

Львів

У колоритному Львові теж багато українських установ було відкрито вперше. До таких закладів варто віднести перше поштове відділення, театр, національну школу, дитячу клінічну лікарню й університет.

Львівськими винахідниками була запалена перша в світі гасова лампа й урочисто піднята в повітря перша повітряна куля.

Місту Лева за історію існування кінематографу довелося грати роль багатьох іноземних столиць. Наприклад, на час зйомок фільму «д’Артаньян і три мушкетери» воно зображало Париж.

Дах міського музею етнографії прикрашає скульптура, дуже схожа на американську статую Свободи. Насправді ця постать, що на відміну від аналогу в США, демонструє сидячу позу, була створена як атрибут банківського успіху та ощадливості наприкінці ХІХ століття.

На території обласного центру Львівщини знаходиться понад 4,5 тисячі скульптур та зображень тварин, які є його символом – левів.

Спецефекти для культових кінострічок далекого заокеанського Голлівуду («Халк», «Спайдермен» та «Гаррі Поттер») розроблялися львівськими фахівцями.

Львів є малою батьківщиною видатного дизайнера аксесуарів вбрання, зокрема, капелюхів, Багнінського Руслана. Речі виробництва його бренду «RB» обирають світові зірки сцени першої величини й найвідоміші політики.  

Власні родзинки, принадні для мандрівників та улюблені місцевими мешканцями, має кожне українське місто, навіть невеличке та не дуже відоме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *