Біль у грудях перед місячними – що робити

Зміст

Біль у грудях перед місячними – це широко розповсюджена проблема. Для багатьох жінок цей біль є досить терпимим, проте для інших він є більш інтенсивним та відчутним. Причинами такого болю виступають перепади гормонів. Якщо перша частина циклу характеризується домінуванням гормону естрогену, то в другій на перше місце виходить прогестерон. Саме в період, коли змінюються співвідношення гормонів, можна відчувати дискомфорт у грудях. При цьому для деяких жінок це є біль в сосках перед місячними, а інші можуть відчувати біль збоку чи по всій поверхні грудей. Цей дискомфорт зовсім не обов’язково має бути визваний патологіями грудей. Слід знати усі причини виникнення болю та можливі дії, які допоможуть його позбавитись.

Причини болю у грудях при МПС

Перш за все варто розрізняти легкий та нестерпний біль. Якщо біль занадто сильний, то однозначно варто перевіритися у медичного спеціаліста, щоб виключити мастопатію. Дискомфорт може виникати також з інших причин:

  • тісний бюстгальтер;
  • неправильно підібраний розмір білизни;
  • травмування грудей.

Бюстгальтер потрібно підбирати за розміром. Слід не допускати того, щоб груди постійно стискалися. Те ж саме стосується і спортивних топів, які не можна носити постійно.

Якщо ж була отримана травма грудей то слід перевіритися у лікаря.

Способи зменшити біль у грудях перед місячними

Тут можна рекомендувати як консервативну терапію так і профілактичні дії, а також змінення способу життя та дієти.

Консервативна терапія

Цей метод включає вживання таких препаратів, як негормональні рослинні лікарські засоби та нестероїдні знеболюючі лікарські засоби. Перші мають накопичувальний ефект та можуть діяти не одразу, але результат їх дії триває впродовж місяців. Другі мають швидкий, проте тимчасовий ефект.

Профілактика

Щоб запобігти болю у грудях, варто приділити увагу білизні та спортивному одягу. Зараз багато хто з дівчат та жінок носить замість бюстгальтера топік. І якщо бавовняний топ цілком безпечний та не заважає кровообігу, то еластичні спортивні топи стискають груди і тому їх не можна носити на постійній основі. Бюстгальтер має підбиратися у відповідності до форми грудей та розміру. Він не має зміщувати або здавлювати молочну залозу на кшталт корсету.

В той же час тренування краще не проводити у вільній білизні. Спортивний топ підтримує груди в майже нерухомому положенні та допомагає запобігти виникненню неприємних відчуттів під час стрибків, бігу та інших спортивних вправ.

Сіль потребує більше води від організму для її виведення. Людина споживає недостатню кількість води, остання може накопичуватись організмом «про запас» у вигляді набряків, що в свою чергу збільшує дискофртні відчуття перед місячними. Відповідно потрібно зменшити кількість солі у раціоні.

Зміна способу життя та харчування

При малорухомому образі життя слід додати тренування з йоги, спорту, танців. Якщо під час роботи приходиться подовгу сидіти за комп’ютером, то слід час від часу вставати та змінювати положення тіла, виконувати невелику розминку. Робота м’язів та їх періодичне розслаблення дозволить зменшити прояви болі при ПМС.

Харчування має бути повноцінним, адже коли у жінки немає дефіциту потрібних речовин, менструація проходить більш гладко. Можна зберегти нервову систему та зменшити больові відчуття під час ПМС, якщо вживати менше кави, енергетиків та навіть чаю.

Якщо біль прийшов зненацька, варто звернути увагу на такий препарат, як Мастодинон. Він відноситься саме до рослинних засобів, які мають накопичувальну дію та з часом спроможні надовго позбавити жінку від болю. А скориставшись порадами щодо зручної білизни, способу життя та харчування, можна назавжди забути про те, як болять груди при ПМС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *