Чорні чаї зігрівають, радують смаком і заспокоюють запашним ароматом. Улюбленцями серед них можна сміливо називати європейський Ерл Грей і Дянь Хун із Піднебесної. Чому чаємани обирають саме їх – розповідають експерти інтернет-магазину New Tea.
Чорні – тобто, червоні чаї є більш звичними та зрозумілими для нас, європейців. І важко знайти хоч одну людину, яка б не чула про чай із бергамотом – Earl Grey. А як щодо автентично-китайського «Юньнаньського червоного»? Саме так перекладається назва Дянь Хун, і він користується не меншою популярністю. Розгадаймо чайні таємниці!
Юньнаньський Дянь Хун: смаки й різновиди
Чи не єдиний китайський червоний чай, який прижився в себе на батьківщині – це чай Дянь Хун. Він яскравий і насичений, досить міцний і бадьористий: все як ми любимо. Його назва буквально перекладається як «Юньнаньський червоний»: тобто, його просто немає з чим порівнювати.
Зате можна порівняти три різновиди цього напою. Все залежить від часу збору чайного листа:
- весняний – ніжний, створений із наймолодших бруньок, через що вважається найкращим;
- літній – із більш зрілого чайного листа, більш насичений і кофеїновий;
- осінній – пізній і найміцніший.
Сильна ферментація цього червоного чаю забезпечує його унікальні смакоароматичні риси:
- мигдально-фруктовий аромат;
- нотки сухофруктів і деревини у смаку;
- довгий медовий післясмак.
Якщо ви досі не куштували Дянь Хун чай, ви можете обрати своє оригінальне й запашне зілля просто з плантацій Юньнаню за посиланням.
Аристократичний Ерл Грей: смаки й різновиди
Як не дивно, і знайомий чай Ерл Грей може здивувати розмаїттям смаків. З’явившись на початку 18 століття, цей напій став улюбленцем королівської родини, аристократії і простих лондонців. А зважаючи на вплив і могутність тогочасної Британської імперії, мода пити чай із бергамотом швидко поширилася всіма колоніями і всією Європою.
Існує безліч версій створення чаю Ерл Грей, та головне, що варто з них винести – це невимовно смачне поєднання відбірного сильноферментованого чаю і справжньої бергамотової олії. Хоч раз скуштувавши не пакетований Ерл Грей із супермаркету, а оригінальний напій, чаєлюбець вже не зможе повернутися до аналогів. Аромат натурального бергамоту проникає в кожен куточок кухні, тільки-но ви відкриваєте упаковку цього унікального чаю.
Окрім оригінального напою й недостатньо якісних ароматизованих аналогів, існують також досить цікаві варіації Ерл Грею:
- «Леді Грей» – із іншими цитрусовими оліями: апельсиновою чи лимонною, а також із додаванням лаванди;
- зелений Earl Grey – настільки ж бергамотовий, тільки смарагдово-зелений і освіжаюче-літній;
- ванільний Ерл Грей – із ароматом вершків і ванілі, досить солодкий і досить рідкісний;
- Earl Grey без кофеїну – безпечний і підходящий для будь-якого віку, часу доби й стану здоров’я, і такий же запашний, як і класичний.
Щоб зрозуміти, наскільки яскравим може бути чай із бергамотом, варто скуштувати оригінал. А знайти справжній Ерл Грей ви можете за посиланням просто зараз.