Як привчити дорослого кота до лотка

Зміст

Коти – це велика радість в сім’ї. Проте в деяких випадках цю радість зменшує той факт що кіт іноді або завжди ходить в туалет будь-де в домі, тільки не на лоток. Здебільшого це є проявом недостатньої уваги до тварини, яка просто не була змалечку привчена до власного горщика, або розповсюджених помилок, яких припускається власник. Коли кошенятко виростає, звичка ходити повз лоток в ньому міцнішає, тому може бути складно привчити чотирилапого друга до правильної поведінки. Але це можливо і не варто опускати рук. Ознайомившись з наступними порадами, як привчити дорослого кота до лотка, можна змінити ситуацію і допомогти своїй кішці зрозуміти, як потрібно робити правильно.

Проблеми та рішення

Здебільшого проблеми привчання до лотка полягають у наступних обставинах.

У лотку не прибирається одразу

Коти від природи дуже охайні та не полюбляють ходити двічі на одне й те саме місце. Потрібно завжди одразу прибирати у лотку, як тільки улюбленець зробив свої справи.

Не підходить наповнювач

Здебільшого коти чутливі до ароматів і може бути таке, що тварині просто не подобається запах того чи іншого наповнювача. В такому разі потрібно спробувати інший засіб.

Лоток стоїть у неправильному місці

Процес ходіння “на горщик” вимагає приватності не тільки у людей, але й у кошачих. Пращури котів жили в диких умовах і на них нерідко полювали більші хижаки. Необхідність сходити в туалет вимагала зупинитися, і в цей час тварина відчувала себе вразливою до небезпеки. Тому будь-яка кішка воліє робити свої справи в тиші та подалі від уваги оточуючих.

В квартирі раніше жив інший кіт, який помітив кілька місць своїм запахом

Новий четверолапий улюбленець що оселився в домі, може намагатися поставити свої в тих місцях де до того “робив справи” попередній кіт чи киця. Таким чином тварина бажає закріпити своє право власності на територію. Щоб уникнути цього, варто обробити усі такі місця ефективним миючим засобом, який усуне будь-який аромат.

У лотку немає наповнювача

Після прибирання в лоток потрібно одразу насипати новий наповнювач. Через ті самі інстинкти, що зародились через полювання інших хижаків на котів, в цих пухнастиків збереглась потреба ховати свої сліди. Тому вони прагнуть закопувати в наповнювачі те, що зробили, і якщо лоток пустий, то киця може зовсім відмовитись від такої поганої схованки.

Ще декілька порад

Можна надати ще кілька порад тим, хто дійсно прагне привчити свого кота, хоч і вже дорослого, до лотка:

  • Обов’язково потрібно хвалити свого пухнастого красунчика або красуню за те, що вони роблять свої справи у правильному місці. Від покарання навпаки варто відмовитись, адже це не принесе бажаних результатів, а тільки погіршить відносини із котиком.
  • Неправильні місця, де кіт випорожнився, потрібно обов’язково обробляти засобами, щоб прибрати запах.
  • Варто експериментувати не тільки з наповнювачами, але й з лотками. Деяким котам підходять відкриті “горщики”, а інші люблять ходити у закритий від сторонніх поглядів туалет, хтось з них хоче маленьку квадратну коробочку, а інший надає перевагу круглим та великим ємностям.
  • Щоб натякнути котові, що потрібно ходити в туалет на певний лоток, можна використовувати салфетку, змочену його сечею. Її кладуть на низ ємності. Ця процедура має повторюватись щоразу, до тих пір, поки тварина не звикне.

Здебільшого вирішивши всі ці проблеми та дотримуючись наведених порад, можна отримати гарний результат і навіть дорослий кіт почне ходити в туалет у правильне місце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *